Ariston Kombi Arıza Kodları

Ariston Kombi Arıza Kodları

ARIZA KODU 101: Kombinizin aşırı ısınmasından kaynaklanan arızadır.Petek vanalarınız açık olup olmadığını kontrol edip sistemin soğumasını beklemeniz gerekir.Reset tuşuna bastıkdan sonra arıza kodu düzelmez ise servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 103-104-105-106-107: Kombinizin içindeki sirkülasyonun yeterli olmadığını ya da kombinizin devirdaim motoru yada 3 yollu vana sıkışıklığından oluşan arıza kodudur.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 110: Kombinizin petek sensöründe arıza olduğunu ya da temassızlıktan kaynaklanan bir problemin olduğunu belirtir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 112: Kombinizin ısıtma ile ilgili gelen dönüş yollarında bulunan sensörde sorun olduğunu ya da petek dönüş filtresinde,tesisatınızda tıkanıklık olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 114: Kombinizin dış sensöründe arıza olduğunu (Dış hava sensörü yok ise devre kartının arızalı olduğunu) gösteren arıza kodudur.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 116: Kombinizde bulunan yerden ısıtma termostatın da arıza meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 1P1-1P2-1P3: Kombinizin (yoğuşmalı kombiler için yoğuşma giderinin tıkalı olması) sirkülasyon pompasında zorlanma yada tıkanıklık olduğunda arıza meydana geldiğini belirtir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 201: Kombinizin sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Bu durumda kombiden sıcak su alamayız. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 202: Kombinizde bulunan genleşme tankının hava seviyesinde oluşan azalmasının yada genleşme tankında bulunan sensörlerde kısa devrenin olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 203: Kombinizin elektronik devrelerinde bulunan anahtarla sensörlerin kısa devre ya da temassızlıktan kaynaklanan arızaların olduğunu bildirir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 204: Kombinizde yer alan güneş kolektör sensöründe arızalı olması ya da sensör de bir hasar meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 205: Kombinizde yer alan güneş kolektör sensörünün arıza yapması ile birlikte sensöre su gelmiş olma durumu olduğunu da gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 207: Kombinizde yer alan güneş manifoldunda da aşırı ısınmadan kaynaklı arıza meydana geldiğini gösterir.Kombiyi bir süre dinlendirip tekrar kombiyi açın. Eğer sorun devam ederse servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 208: Kombinizde bulunan güneş manifoldunun kış şartlarında donması nedeniyle meydana gelen arızadır. Kombiniz sıcak tutulması ve donmamaya karşı önlem alınmalıdır.

ARIZA KODU 209: Kombinizin boyler kısımda aşırı ısınmadan kaynaklanan arızayı gösterir. Servisimiz arayınız.

ARIZA KODU 301: Kombinizin eprom kısmında bulunan bir ekran hatasının olduğunu gösterir. Kombinin reset tuşuna basıldıktan sonra arıza devam ederse servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 302: Kombinizin GP ile GIU arasında oluşan iletişim hatasının olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 303: Kombinizin elektronik devre kartından kaynaklanan PCB arızası olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 305: Kombinizin elektronik devre kartında arıza meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 306/307: Kombide bulunan PCB kartında meydana gelen bir arızanın olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 401: Kombinizin elektronik devre kartında arıza olduğunu gösterir. Modem ve Bus veri yolları arasında iletişim bozukluğundan kaynaklıdır. Servisimiz arayınız.

ARIZA KODU 402: Kombinizin elektronik devre kartında arıza meydana geldiğini gösterir. GPRS ve GSM ‘den kaynaklanan hatadır. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 403: Kombinizin elektronik devre kartı ile sim kart modem arızası olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 404: Kombinizin elektronik devre kartı ile modem arasındaki iletişim bozukluğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 405/406: Kombinizin elektronik devre kartında meydana gelen bir modem hatası olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 407: Kombinizde yer alan oda termostadının arıza yapması ya da hasar meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 501: Kombinizin ateşleme yapmadığını belirten arızadır. Sorun sürekli devam ediyor ise servisimizi araryınız.

ARIZA KODU 502: Kombinizin gaz bloğun da  meydana gelen arızayı gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 5P3: Kombinizin alev yanması durumundayken ateşlemenin kesilmesinden kaynaklı arızanın olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 601/602: Bu kod, bacalı kombilerde bulunan termostatın arızalandığını gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 607: Cihazınızın hava basınç anahtarının kontağı ateşlemeden önce açık olduğunu gösteren hatadır.Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 6P1: Cihazınızın  hava basınç anahtarında kapsama sorunu meydana geldiğini veya kapsamanın gecikme problemini gösteren arızadır. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 701: Kombinizin petek devresi çıkış sensöründe sorun oluştuğunu gösteren arızadır. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 702: Cihazınızın petek devresi dönüş sensöründe arızaların meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 703: Cihazınızın yoğuşma eşanjörü  çıkış sensörünün sorun oluştuğunu bildirir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 704: Kombinizin yoğuşma eşanjörü dönüş sensöründe problem oluştuğunu ve buna bağlı olarak da çalışmadığını gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 705: Cihazınızda bulunan hidrolik seperatör sensöründe hasar meydana geldiğini gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 706: Kombinizin ana eşanjör (yoğuşma eşanjörü) aşırı ısınmadan meydana gelen arızadır. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU 707: Kombinizin bölge 3’de aşırı ısınmadan kaynaklı arızanın olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU SP1: Kombinizin birinci ateşleme denemesinde başarısız olduduğu anlamına gelen arıza kodudur.Öncelikle dairede gaz olup olmadığı kontrol edilmelidir.Dairede gaz var ise kombinin reset tuşuna basılarak arızadan çıkarılması gerekmektedir. Arıza kodu tekrar verilirse Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU SP2: Kombinizin ikinci ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Servisimizi arayınız.

ARIZA KODU SP3: Kombinizin üçüncü ateşleme denemesinde başarısız olduğu anlamına gelen arıza kodudur.Servisimizi arayınız.