Baymak Kombi Arıza Kodları

Baymak Kombi Arıza Kodları LAMBERT DOLCEVİTA FALKE F24 VE İ24 ARIZA KODLARI

Baymak Kombi Kullanıcılarının Bazı Durumlarda Karşılaştığı Arıza Kodları

Baymak kombi kullanıcıları, bazı aralıklarla karşılaştığınız arıza kodlarının açılımlarını aşağıda detaylıca bilginize sunulmuştur.

E01 ARIZA KODU: Gaz beslemesi ve blokajı arızası anlamına gelir. Böyle bir durumda tüketici gaz vanalarının açık olduğunu kontrol etmeli ve daireye gaz geldiğinden emin olmalıdır. Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Isıtma devresi NTC sensör arızası anlamına gelir. Kombinizin tesisat suyunun sıcaklığını ölçen sensör arızalanmıştır. Sensörün değişmesi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Emniyet termostat arızası anlamına gelir. Bütün petek vanalarının açık olması gerekir.Peteklerin havası alındıktan sonra arıza devam ediyor ise Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Baca termostat sensörü ya da baca basınç sensörü arızası anlamına gelir.Cihazınızın fan motoru,hava prostadı yada elektronik devre kartı arızalı olabilir.Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kullanım suyu devresi ntc sensör arızası anlamına gelir. Servisimizi arayınız.

E25 ARIZA KODU: Bu kod, maximum sıcaklık uyarısı anlamına gelir. Sirkülasyon pompasının çalışmadığını ya da çalıştığı halde petek tesisatının tıkandığını gösterir.Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU: Bu kod, düşük su basıncının arızalandı anlamına gelir. Kombinizin alt tarafında bulunan su doldurma vanasını açarak su basıncını gösteren BAR saatini 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde doldurmalısınız.

E35 ARIZA KODU: Bu kod, alev oluşumu olduğu anlamına gelir.Üç kere ateşlmeden sonra alev oluşmaması.Servisimizi arayınız.

BAXİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

E01 ARIZA KODU:Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU:Kombiniz de baca sensöründe sorun olduğunu gösterir. Bacalı tip kombilerde baca sensörü bulunmaktadır. Kombideki görevi ortam sıcaklığını kontrol etmek ve elektronik karta bunu aktarımını sağlamaktır. Kombimizin ekranında bu arıza kodu ile karşılaştığımızda sensör görevini gerçekleştirmediğini anlarız. Sensör değişimi gerekebilir Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Petek vanaları kontrol edilerek açık olduğundan emin olunmalıdır.Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E04 ARIZA KODU: Kombinizde alev olup olmadığını elektronik kartta aktaran iyonizasyon elektrotun dan sinyal alamadığını gösteren arızadır. Gaz akımının yanı sıra atık gaz sisteminin ya da iyonizasyon elektrotunda arıza olabilir. Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğu anlamına gelir.Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU: Kombinizin suyunu azaldığını gösterir. Kombinizin alt kısmında su doldurma vanasını açarak bar saatini 1 ile 1,5 arasına gelecek şekilde su basmalısınız. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

E25 ARIZA KODU: Kombinizin en yüksek sıcaklığa ulaştığını gösteren arızadır. Kombimizin ekranında bu hata kodu ile karşılaşırsak, pompa sıkışmış olabilir. Üç yollu vananın konumu değişmiş olabilir. Eşanjör ya da kalorifer petekleri kireçlenmiş ya da tıkanmış olabilir.Servisimizi arayınız.

E35 ARIZA KODU: Kombinizde alevin oluşmadığı anlamına gelir. Bu vaziyette kombinizi yaz yada kış konumunda kullanmazsınız.Servisimizi arayınız.

E97 ARIZA KODU: Kombinizin elektrik voltajı ile ilgili arızanın olduğunu gösterir. Daireye girişine gelen 190V dan düşük olduğunu ya da elektronik devre kartında hasar olduğunu anlarız. Servisimizi arayınız.

E80 ARIZA KODU: Kombinizin elektronik devre kartında hasar olabildiği anlamına gelir. Servisimizi arayınız.

E98/E99 ARIZA KODU: Bu kodları kombinizde görürseniz elektronik devre kartın da  sorun olduğu anlamına gelir. Servisimizi arayınız.

 

BRÖTJE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E10 ARIZA KODU: Bu kod, ortamdaki sıcaklık seviyesini elektronik karta aktarımda görevli olan sensörün arızalı olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

E28 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensörünün arızalı olduğunu gösterir. Bacalı kombilerde bulunan baca sensörü ortamın ve kombinin sıcaklığını kontrol eder ve bunu kartta aktarır. Kombimizde bu hata kodunu gördüğümüzde sensör görevini yapmadığını ya da bağlantıda kopukluk olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E25 ARIZA KODU: Kalorifer sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Peteklerimizde ısınma konusunda verim alamayız. Servisimizi arayınız.

E50 ARIZA KODU: Kombimizin sıcak su veremediği anlamına gelir. Bu durumda sıcak su sensörünün değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E110 ARIZA KODU: Bu kod, aşırı ısınma termostatı ve limit termostatı (stm) kombinizin içinde bulunan suyun aşırı ısınmasıyla cihazı bloke ettiği anlamına gelir. Kombimizde bu arıza kodu ile karşılaşırsak kısacası baca sensörünün arızalı olduğunu ya da aşırı ısınma termostatının arızalı olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E119 ARIZA KODU: Kombinizin su basınç göstergesi olması gereken değerin altında olduğunu gösterir. Kombimizin ihtiyacı olan suyu alt tarafında bulunan su doldurma musluğunun açılarak kombi basınç göstergesine bakarak 1,5 bara çıkana kadar su doldurmalıyız. Daha sonra kombimiz çalışmaya devam edecektir.

E133 ARIZA KODU: Kombimize gelmekte olan gaz girişinin arızalandığını gösterir. Bu durumda gaz valfinde ya da ana kartta sorun olabilir. Anakartta problem var ise anakart gaz valfine görevini yaptırmaz. Eğer sorun gaz valfinde ise kombiye gaz girişi olmadığını anlarız. Servisimizi arayınız.

E130 ARIZA KODU: Bu kod, baca sensöründe sorun olduğu anlamına gelir. Baca sensörü kombi içindeki sıcaklığı ölçüp elektronik kartta aktaran sensöründe aşırı ısınma problemi olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E125 ARIZA KODU: Kombi içinde bulunan pompa kalorifer tesisatındaki suyu çeviremediği anlamına gelir. Bu durumda tesisat dönüş filitresinin tıkalı olduğu yada devirdaim motorunun arızalı olduğunu anlayabiliriz.Servisimizi arayınız.

E151 ARIZA KODU: Bu kod, elektronik kartta arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiye reset atıp bir süre beklemeliyiz. Eğer halen sorun devam ediyor ise Servisimizi arayınız.

E156 ARIZA KODU: Bu kod, dairenin voltajında düşük olduğunu gösterir. Bu durumda voltaj 220 v gelene kadar kombinize müdahale etmeyiniz. Genel anlamda voltajlarla ilgili sıkıntı yaşanıyorsa kombinizin parçaları hasar görebilir.Servisimizi arayınız.

E160 ARIZA KODU: Bu kod, hermetik tip kombinizin fan motorunda yada hava akış anahtarında arıza olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

E193 ARIZA KODU: Bu kod, tesisatta hava olduğunu ve buna bağlı olarak da aşırı ısınma durumu yaşattığını gösterir. Servisimizi arayınız.

DOLCEVİTA KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme sağlayamadığını gösterir. Bu sebep den dolayı kombiniz gaz yokluğu arızası gösterir.Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU:Kombinizin aşırı ısınmasından dolayı görünen arızadır. Petek vanaları kontrol edilerek açık olduğundan emin olunmalıdır.Termostat arızalıysa cihaz kendini otomatik olarak bloke etmiştir. Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Kombinizin atık gaz sisteminin tam anlamıyla çalışmamasından kaynaklanan arızadır. Kombinizin baca kontrolü gerekir. Baca kontrolünde sorun yoksa fan motorunda ya da prosestatta sorun olabilir.Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz sıcak su veremez. Kombiniz sıcak su verse bile bir süre sonra suyu soğutacaktır. Tüketicinin yapabileceği bir durum yoktur. Yetkili servis den destek almalıdır.

E05 ARIZA KODU: Kombinizin kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Bu sebep den dolayı petekleriniz ısınmaz. Tüketicinin yetkili servis den destek almalıdır.

E10 ARIZA KODU: Kombinizin su basınç sensörünün 0.3 barın altında olduğunu gösterir. Yani bu durumda kombinizin suyunun azaldığını anlarız. Tüketici bu vaziyette kombinizin altında bulunan su doldurma vanasını açıp kombinize 1.5 gelecek şekilde su aldırmalısınız. Kombiniz çalışmaya devam edecektir.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici kendi müdahalede bulunmamalı. Yetkili servis den destek almalı ve voltaj düzenleyicisi olarak bilinen regülatör istenmelidir.

E35 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Resetleme işleminden sonra kombi arıza kodu vermeye devam ediyorsa Servisimizi arayınız.

E25/E26 ARIZA KODU: Kombinizde her iki arıza kodundan birini görürsek pompada arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombinizde bir fazla sorunda olabilir. Peteklerde ısınmama sorunu görülebilir. Kombiniz ses yapabilir ya da kombiniz hiç çalışmaya bilir.Servisimizi arayınız.

ECO 280Fİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

NEON1 KAPALI, NEON2 AÇIKSA: Kombinizin gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamıyor bu yüzden de verim alamıyorsunuzdur. Gaz valfin de, elektronik devre kartın da, iyonizasyon elektrotunda arıza olabilir.Servisimizi arayınız.

NEON1 KAPALI, NEON2 HIZLI YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin baca işleyişin de arıza olduğunu gösterir. Kombiniz eğer bacalı ise baca sensörün de, hermetik ise hava prosestatı ya da fan motorunda arıza olabilir. Servisimizi arayınız.

NEON1 KAPALI, NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin su basıncının düşük olduğunu gösterir. Kombinizin alt tarafında bulunan su doldurma vanasını açarak 1.5 gelene kadar su doldurmalısınız. Daha sonra kombiniz çalışmaya devam edecektir.

NEON1 VE NEON2 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA: Kombinizin NTCsensör arızası olduğunu gösterir. Bu durumda kombinizde sıcak su arızası meydana gelir. Ya da kalorifer petekleri ısınmaz. Servisimizi arayınız.

NEON1 YAVAŞ YANIP SÖNÜYORSA, NEON2 AÇIKSA: Kombinizde fazla ısınma olduğundan dolayı kendini bloke etmiştir. Limit termostatta arıza olabilir. Servisimizi arayınız.

ENERGY KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

E01 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme işlemini yapmadığını gösterir. Bu durum kombiniz hem sıcak su vermez hem de petekleriniz ısınmaz. Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Kombinizin fazla ısındığını bundan kaynaklanan bir arıza olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Bu kod, kombinizin atık gaz sisteminde bulunan hava akış anahtarında sorun olduğunu gösterir.Bu durumda hava şartları normal durumda ise hava prosestatı ya da atık gazı dışarıya ulaştıran aynı zamanda temiz havayı dışarıdan içeriye ulaştıran fan motorunda arızanın olduğunu söyleyebiliriz. Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Kalorifer sensöründe arıza olduğunu gösterir. Kombinizin tesisat sensörü arızalı ya da hasar görmüş olabilir. Sensör tamiri ya da değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su vermediğini gösteren arızadır. Sıcak su sensörünün değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU: Kombinizin suyunun bittiğini gösteren arızadır. Kombinizin alt tarafında bulunan su doldurma vanasından bar basıncı 1.5 gelene kadar su doldurmanız gerekecektir. Su doldurma işlemi bittikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25/26 ARIZA KODU: Kombimizin ekranında bu kodlardan birini gördüğümüzde devirdaim motoru yada üç yollu vanada arıza olduğunu anlarız.Servisimizi arayınız.

E35 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu vaziyette kombiye reset atmalı bir süre beklemeliyiz. Arıza kodu vermeye devam ederse Servisimizi arayınız.

E96 ARIZA KODU: Bu kod, dairenize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

FALKE KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

E01 ARIZA KODU: Kombinize gelen gaz girişin yetersiz olduğunu gösterir. Gaz valfinde ya da elektronik kartta arıza olabilir.Kombinizin yanındaki, ve dairenin doğalgaz saatinin üstündeki gaz vanası kontrol edildikten sonra Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınma sebebi ile kendini bloke ettiğini gösterir.Petek vanaları kontrol edildikten sonra Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Kombinizin alev sıcaklığını elektronik karta aktaran iyanizasyon elektrotun da arıza olduğunu gösterir.Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Kombinizin petek ısıtma sensöründe arıza olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensöründe (NTC) arıza olduğunu gösterir. Kombiniz sıcak su vermez.Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU: Kombinizin su basıncının 1.5 barın altında olduğunu gösterir. Kombi bu durumda çalışamaz. Tüketici kombinin altında bulunan su doldurma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde su doldurmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25 ARIZA KODU: Kombinizin maximum sıcaklık olduğu anlamına gelir. Birden fazla sorun olabilir. Kalorifer filtresi tıkalı,devirdaim motoru sıkışık, eşanjör kireçli ya da üç yollu vana konum değiştiriyor olabilir. Bu durumda Servisimizi arayınız.

E35 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketici kombiyi reset atıp bir süre beklemelidir. Halen arıza devam ediyor ise Servisimizi arayınız.

LAMBERT KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme işlemini gerçekleştirmediğini gösterir.Bu durumda tüketici kombiye 3 kere reset atmalı ve bir süre beklemelidir.Komibinizin yanında ki ve dairenin doğalgaz sayıçın daki gaz vanaları kontrol edildikten sonra Halen arıza vermeye devam ediyor ise Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınma termostatının hata verdiğini gösterir. Bu durumda kombiniz bloke olmuştur.Petek vanaları kontrol edildikten sonra Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Kombinizin atık gaz sisteminin arızalı olduğunu gösterir. Kombiniz bacalı sistem ise bacanın yerinden çıkmış olabilir. Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Kombinizin kalorifer tesisat dönüş sensörünün arızalandığını gösterir. Bu sorun genellikle kış mevsiminin gelmesi ile ortaya çıkar.Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensörünün (NTC) arızalandığını gösterir. Kombiniz sıcak su veremez.Kombinizin sıcak su sensörünün değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU:Kombinizin su basıncının 1.5 barın altında olduğunu gösterir. Kombi bu durumda çalışamaz. Tüketici kombinin altında bulunan su doldurma vanasını açarak barın 1.5 gelecek şekilde su doldurmalı. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir

E25/26 ARIZA KODU: Kombinizin devirdaim motorunda arıza olduğunu gösterir. Bu da birkaç probleme yol açabilir. Petekler ısınmayabilir, cihazdan ses gelebilir, sıcak su alamayabiliriz. Bu sorunun çözümü için Servisimizi arayınız.

E35 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme yaptığını fakat alev almadığını gösterir. Bu durumda tüketicinin yapabileceği bir şey yoktur.Servisimizi arayınız.

E96 ARIZA KODU: Kombinize gelen voltajların düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici müdahale edemez.Servisimizi arayınız.

LAMBERT ATTİVO KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇILIMLARI

E01 ARIZA KODU: Kombinize gelen gaz girişinde arıza olduğunu gösterir. Bu durumda kombiniz ateşleme yapamaz. Bu sebep den dolayı da verim alamayız. Ana kartta ya da gaz valfinde arıza olabilir. Dairenin doğalgaz saatinin üstünde ki ve kombinin yanında ki gaz vanası kontrol edilerek Servisimizi arayınız.

E02 ARIZA KODU: Kombiniz fazla ısındığından dolayı bloke olduğu anlamına gelir. Limit termostatı arızalanmış da olabilir. Servisimizi arayınız.

E05 ARIZA KODU: Kombinizin tesisatını ısıtmada görevli olan sensörün arızalandığını gösterir. Kalorifer petekleri ısınmaz. Bu durumda değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E03 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı tip kombilerinizin baca sensörünün hasar gördüğünü gösterir. Bu durumda kombinin ve ortamın ısısını ölçmeye yarayan sensör işlevini gerçekleştiremez. Elektronik kartta hasar meydana gelebilir.Servisimizi arayınız.

E06 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su vermediğini gösterir. Sıcak su sensörün hasar gördüğünü anlarız. Sensörün değişimi gerekebilir. Servisimizi arayınız.

E10 ARIZA KODU: Kombinizin su basının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici su basınını 1.5 gelecek şekilde su doldurması  gerekecektir. Kombinizin alt kısmında bulunan su doldurma vanası bulunmaktadır. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E25 ARIZA KODU: Kombinizi aşırı ısınmasından dolayı kendini kullanım dışı yaptığını gösterir. Bu durum birçok arızaya da sebep olabilir. Kod filtrelerin tıkanması, ana eşanjörün kireçlenmesi, pompanın sıkışması ya da üç yollu vananın konum değiştirmesi gibi sorunlar ortaya çıkabilir.Servisimizi arayınız.

E35 ARIZA KODU: Kombinizin alev almadığını gösterir. Bu sorunda kombiye gelen gaz vanaların açık olup olmadığı kontrol edilmesi lazım. Eğer vanalar açık durumda ise kombiye birkaç kere reset atılmalı halen düzelme gözükmüyor ise Servisimizi arayınız.

BAYMAK STAR KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

E10 ARIZA KODU: Kombinizin daire sıcaklığını ana karta aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Sensör görevini gerçekleştiremiyordur. Servisimizi arayınız.

E20 ARIZA KODU: Kombinizin kalorifer sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Bu vaziyette petekler ısınmaz. Sensörün tamiri değişimi gerekebilir. Servisimizi arayınız.

E28 ARIZA KODU: Bu kod, bacalı kombilerde baca sensörünün görevini yapamadığının hatasını vermektedir. Bu durumda sensör ortamın sıcaklığını aynı zamanda kombinin iç sıcaklığını elektronik karta iletemez. Sorunun çözümü için Servisimizi arayınız.

E50 ARIZA KODU: Kombinizin sıcak su sensöründe arıza meydana geldiğini gösterir. Kombi bu durumda sıcak su veremez. Sensör değişimi gerekebilir.Servisimizi arayınız.

E110 ARIZA KODU: Kombinizin aşırı ısınma dolayısı ile kendini kullanıma kapattığını gösterir. Aşırı ısınma termostatında hasar meydana geldiğini gösterir.Servisimizi arayınız.

E119 ARIZA KODU: Kombinizin su basıncıın olması gerekenden düştüğünü gösterir. Bu durumda kombinizin alt kısmında bulunan su doldurma  vanasından 1.5  BAR gelecek şekilde su basmanız gerekecektir. Bu işlemi yaptıktan sonra kombiniz kaldığı yerden çalışmaya devam edecektir.

E125 ARIZA KODU: Kombinizin içinde yer alan devirdaim motorunun kalorifer tesisatındaki suyu çevirmediğini gösterir.Servisimizi arayınız.

E130 ARIZA KODU: Bu kod, ortam sıcaklığını kombinize aktaran sensörün arızalandığını gösterir. Bu durumda sensör fazla ısınmış da olabilir.Servisimizi arayınız.

E133 ARIZA KODU: Kombinizin ateşleme yapmadığını ve alev oluşturmadığını gösterir. Bu durumda gaz vanaları kontrol edilmeli ve açık konuma getirilmelidir. Sorun devam ederse Servisimizi arayınız.

E151 ARIZA KODU: Kombinizin elektronik kartında sorun olduğunu gösterir. Servisimizi arayınız.

E156 ARIZA KODU: Kombinize gelen voltajın düşük olduğunu gösterir. Tüketici olarak yapabileceğimiz bir işlem yoktur. Voltajları düzenleyen regülatör lazımdır. Servisimizi arayınız.

E160 ARIZA KODU: Kombinizin yanma için gereken havayı dışarıdan alan ve kötü gazı dışarıya aktaran fan motorunda,hava akış anahtarında yada elektronik devre kartında arıza olduğunu gösterir. Kombi bu durumda ses çıkarabilir ya da çalışmayı durdurabilir.Servisimizi arayınız.

E193 ARIZA KODU: Kombinizin tesisatında hava olduğunu gösterir. Hava oluşumu gerçekleştiği için kombide aşırı ısınma meydana gelebilir.Servisimizi arayınız.