ECA Kombi Arıza Kodları

Eca arıza kodları

Eca Confeo plus 01 Arızası

Aşırı sıcaklık kilitlenmesi arızası

Çözümü Bu durumda kalorifer devresi su sıcaklığının 105° c’ nin üstüne çıktığı anlamına gelir Bu durumda, öncelikle kalorifer peteklerinin yanında bulunan vanaların açık olduğundan emin olmalısınız. En az 3 kalorifer vanası açık olmalıdır. Vanalar açıksa, kombiyi resetleyin.Resetleme sonrasında da sonuç alamıyorsanız, servisimizden destek isteyin. Kalorifer tesisatı tıkalı olabilir, kalorifer filtresi tıkanmış olabilir, pompa sıkışmış olabilir, ana eşanjörde kireçlenme veya tıkanma olabilir, üç yollu vana konum değiştirmiyor olabilir. Tam teşhis için Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 04 Arızası

3 sefer ateşleme denemesi sonrasında brülörde alev oluşmuyor. Arızası.
Çözümü:bu durumda cihaz ateşleme yapmadığı için çalışmıyor, ve 04 arızası veriyor . Sorunun giderilmesi için cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Düzelmediyse gaz giriş vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları’ nın açık olması gerekmektedir. Tüm bu uygulamalardan sonra cihaz yine de ateşlemeyi yapmıyor ise ateşleme-iyonizasyon elektrotlarında, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilir.Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus05 Arızası

Burülör de Alev kaybı olduğu anlamına gelen hata kodu.

Çözümü:Cihaz çalışır durumda iken brülörde alev kaybı yaşanıyor. Bu durumda kullanıcı olarak öncelikle cihazı bir kaç kez resetlemelisiniz. Reset uygulaması işe yaramadı sorun devam ediyor ise Bu gibi durumlarda iyonizasyon elektrodunda, gaz valfinde veya elektronik kartta sorun olabilmektedir.Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 11 Arızası

Yanlış alev sinyali.

Çözümü:Bu arıza gaz valfinin kapalı olmasına rağmen brülörde alev algılanıyor.Bu durumda önce cihazı resetlemeyi deneyin. Maksimum 3 resetleme işlemi uygulayın. Resetleme sonrasında da sorun devam etmekte ise Gaz valfinde arıza olabilir, elektronik kartta sorun olabilir veya iyonizasyon elektrodunda arıza olabilir.Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus12 Arızası

Kalorifer devresi gidiş suyu sensör sorunu.

Çözümü:Bu durumda kabloda kopukluk ya da bağlantının yerinden çıkmış olabilir. Ya da ilgili kabloların birbirine temas ettiği durumlarda bu sorun karşımıza çıkabilir.Kalorifer devresi gidiş suyu sensörü de arızalı olabilmektedir. Net tespit ve çözüm için Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 14 Arızası

Sıcak su sensör arızasıdır.

Çözümü:Bu durumda sıcak su problemi yaşarsınız. Sıcak su sensörü arızalı olduğunda, sensör bağlantılarında kopma-kısa devre olduğunda veya borularda nemlenme olduğunda bu sorun yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunmamalısınız.Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 20 Arızası

Gaz valfi devresi arızası anlamına gelir.

Çözümü:Bu durumda kullanıcı olarak yapmanız gereken uygulama kombiyi resetlemekdir. kombiyi resetlediğiniz halde sorun devam ediyor ise cihaza müdahalede bulunmadan Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 24 Arızası

Hava basınç anahtarı sorunu.

Çözümü Bu durumda fan arızası söz konusu olabilir. Bağlantının yerinden çıkma veya ilgili kabloların kopma olasılığı da olabilir.Ayrıca prosestat veya anakartta sorun da olabilmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz. resetleme işlemidir. cihazı resetleyin düzelmiyor ise Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus32 Arızası

Düşük voltaj anlamına gelen arıza kodudur.

Çözümü:Bu durum şebeke voltajının 190V un altında olduğunu gösterir. Olması gereken değer 220 Volt civarıdır. Bu durumda bir süre kadar voltajların düzelmesini bekleyin.Cihazda bir süre bekledikten sonra düzelme olmadı ise kullanıcı olarak cihaza müdahalede bulunamazsınız.Muhtemelen düşük voltaj sebebi ile elektronik kart hasar görmüş veya yanmış olabilir.Bunun için de kombi voltaj regülatörü kullanmanızı tavsiye ederiz.Servisimizi Arayın.

Eca Confeo plus 40 Arızası

Düşük su basınç hatası

Çözümü:Bu durumda kombinizin subasıncı 1.0 barın altına düşmüştür. yapmanız gereken cihaza su basmaktır. kombinin altında turuncu renkte etikette doldurma vanası işaretlenmiştir. kombinizin ekranın üzerinde metal renkte bir tuş bulunur o tuşa basarak su basıncının kaçta olduğunu görebilirsiniz. yaklaşık 15 saniye sonra ekranda gördüğünüz basınç değerleri kaybolur ve dereceyi görürsünüz su basma işlemi sırasında 10 – 15 saniye de bir düğmeye tekrar basın ve su basınçı 1.5 Bara geldiğinde musluğu kapatmayı unutmayın.

Eca Confeo Plus Su Basma

Eca Confeo Plus Su Doldurma işlemi

Su doldurma vanasını saat yönünün tersine açarak kombideki ekranda su basıncı 1.5 bar olana kadar suyu doldurun 1.5 bar olduktan sonra su doldurma vanasını saat yönüne çevirerek doldurma işlemini sonlandırın. Ekranda görünen 40 arızası kaybolacak ve kombiniz çalışmaya başlayacaktır. Su doldurduğunuz halde ekranda su basıncını göremiyorsanız veya basınç yükselmiyor sa şebeke suyu tanziği düşük olabilir veya doldurma musluğu arızalı olabilir bu gibi durumlarda Servisimizi Arayın.