Hidrafor Bakım Servisi

Hidrafor Bakım Servisi

Hidrofor Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Hidrofor pompası sistemdeki suyun basıncını artırmak için kullanılır. Son emiş, sıralı sirkülatör, ayrılmış yatay depolar ya da çok kademeli dikey dürbün pompası olarak kullanılabilmektedir. Hidrofor pompaları, sistemdeki normal basıncın düşük olduğu ve artılırması gereken durumlarda kullanılmaktadır. Bu pompalar belediyelerin, su kuyusu sistemlerinin, yağmur suyu toplama sistemlerinin, tarla ya da bahçe gibi tarım alanlarının, konut ya da işyerlerinin su basıncını artırmak için özel olarak tasarlanmışlardır. Bina ya da işyerlerinde suyun ana binaya girdiği bölüm ile su sayacı arasında, su kaynağına yakın yerelere montajı gerçekleştirilir. Kullanıcalak yerlere kadar genellikle su zaten basınçlı bir şekilde ulaşmaktadır. Kullanım amacına göre bu basıncın yetmediği durumlarda hidrofor pompaların kullanım amacı devreye girer.

Örnek vermek gerekirse, bina girişinize kadar 20 PSI basınç ile gelen suyu belli bir yüksekliğe çıkartmak için 60 PSI basınca ihtiyacınız var. 50 PSI destekli bir hidrofor pompası ile toplam basınç gücünüzü 70 PSI basınca çıkartır, böylece 10 PSI lık bir yedek güç hattınız kalır ve 60 PSI basınç gerektiren yükseklikte rahatça suyunuzu kullanabilirsiniz.

Hidrofor Nasıl Çalışır

Hidofor pompalarınızın çalışma amacı yukarıda da açıkladığımız gibi basıncı olmayan ya da yeteri miktarda basınçlı olmayan suları gereksinimleri karşılamak için basınçlandırmaya yarar. Bu basınçlandırma için özel olarak tasarlanan hidrofor pompaları, pompa motorunun sürekli dönüp basınçlandırması yerine ihtiyaç duyulduğu anda kendi çalıştırır ve işlem bitince de kendini otomatik olarak durdurur. Böylece sürekli çalışmada yaşanabilecek hidrofor pompası arızaları minimuma indirgenerek hidroforunuzun ömrünü koruyarak, daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlar. Böylece hidrofor servisi ihtiyacını da indirgeyerek kullanıcının memnuniyetini karşılar. Hidroforunuzu çalışmaya tetikleyen, günlük hayatta da karşılaştığımız ellerinizi yıkama, bahçe sulama ve benzeri durumlar vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hidrofor pompalarında değişken frekanslı sürücüler adı verilen sistem geliştirilmiştir. Böylece hidrofor servisi ihtiyacını yine minimuma düşüren, daha az aşınma ve yıpranmayı azaltan gelişmeler ile hidroforunuzu daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Birden fazla kademeli olan yeni hidroforlar, ihtiyaç duyulan basınca kadar çıkış sağlar. Böylece uzak mesafedeki ya da daha yüksek seviyelere kademeli olarak motor gücü sağlar, bu da sizlere hem ekonomik hem de sürdürülebilir bir kullanım sunar.
Hidrofor Servisi Olarak Size Sağladığımız Çözümler

Maddeler halinde sıralayacak olursak, sektörün en tecrübeli firmaları arasında yer alan Yıltekser Sondaj ve Pompa Sistemleri aradığınız hidrofor tamircisi ve kaliteli bir hidrofor servisi hizmeti sunmaktadır.

Öncelikle ihtiyacını tam olarak anlıyor, sizin bütçenizi düşünerek size en uygun çözümler için ön analiz yapıyoruz.
Yerinizde hizmet vererek, zamanınızı daha verimli kullanmanıza olarak tanıyor ve kısa zaman içerinde soruna müdahale edilmesini sağlıyoruz.
Tamir gerektiren durumlarda eğer yerinde müdahale ile çözülemiyorsa, hidroforunuz söküyor ve teknik ekibimizin tamiri için teslim alıyoruz.

Çözüm olarak sunduğumuz hidrofor servisi hizmetlerimiz ise;

Basınç regülatörü tamiri ve değişimi,
Değişken frekans sürücülerinin arıza tespiti ve çözümleri,
Hidrofor motoru, çarkların tamiri ve değişimi,
Hidrofor pompanızın temizlenip daha verimli çalışması,
Çarkların hizalandırılması ve çıkış gücünün eski performansına getirilmesi,
Hidrofor pompanızın aksamındaki tüm yedek parça temini gibi çözümler sunuyoruz.