Viessmann kombi arıza kodlar

Viessmann kombi arıza kodlar


Vitopend 100 Kombi Kodları

A0 Arıza Kodu : Brülör blokajında gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüş. Gazla alakalı olarak arıza mevcut. Cihaz bu kodda ateşleme yapmayabilir. Servisimizi arayın.

F2 Arıza Kodu : Brülör hata veriyor buna bağlı olarak da limit termostat atmış olabilir. Bu esnada tüketicinin müdahale edebileceği herhangi bir durum söz konusu olmamaktadır. Servisimizi arayın.

F2/F3 Arıza Kodu : Brülör çalışır durumdayken cihaz alev almış durumda. Ateşleme elektrotlarında ya da iyonizasyonda sorun olabilir. Net çözüm için Servisimizi arayın.

F4 Arıza Kodu : Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama alevi algılayamadığından sönme yapıyor ve cihazın çalışması duruyor. İyonizasyonda, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında ya da ana kartta sorun olabilir. Servisimizi arayın.

F30 Arıza Kodu : Peteklere ısı gitmesinde etmen olan NTC sensöründe hasar oluşmuş. Kaloriferlerden sıcaklık alınmayabilir. Servisimizi arayın.

F38 Arıza Kodu : Kaloriferlere sıcaklık veren NTC de temassızlık mevcut. Temassızlık söz konusu olduğu için elektronik kart sensörü göremiyor ve otomatik olarak petekler ısınmıyor. Sensörde ki temassızlığın giderilmesi için Servisimizi arayın.

F51 Arıza Kodu : Sıcak suyun gelmesinde etkili olan NTC sensöründe ya arıza oluşmuş ya da kısa devre oluşmuş. Bu yüzden de kombi sıcak su akıtmıyor. Sorunun çözümü için Servisimizi arayın.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca sistemi ile alakalı olan baca gazı sensörünün temassızlık yaşadığını veya sensörde kısa devre meydana geldiğini belli eden arıza kodudur. NTC sensör elektronik kart tarafından algılanmıyor. Servisimizi arayın.

Vitopend 111

10/18 Arıza Kodu : Kombinin dış hava sıcaklık sensöründe kısa devre ya da temassızlık oluştuğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirme görevinde olan sensörde sorun olduğu için sensör değişimi gereklidir.Dış hava sensörü kullanmıyorsanız elektronik devre kartında arıza olabilir. Servisimizi arayın.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın ana eşanjör ısı sensörü kısa devre yaptığında ya da temassızlık söz konusu olduğunda kombi bu uyarı kodlarını vermektedir. Bu durumda petekler ısı sağlamaz ve sensör değişimi gerekebilir. Servisimizi arayın.

50/58 Arıza Kodu : Boyler ısı sensöründe kısa devre olması ya da temassızlık olması sebebiyle sıcak suyun hazırlanamadığını belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

51/59 Arıza Kodu : Sıcak su sensöründe kesinti olduğunda ya da kısa devre oluştuğunda sensörün değişimi gerekebilir. Servisimizi arayın.

OC Arıza Kodu : Kombiye girişi olan voltajlarda düşüklük olduğunu belirten koddur. Bu kod ekranda belirdiği sürece cihazdan verim alınmayabilir. Voltajlar yükseldiğinde cihaz da düzelecektir. Fakat bu sorun sık sık yaşanırsa kombinin beynine zarar verebilir.Bu durumda kombinize voltaj regülatörü taktırmak için Servisimizi arayın.

OE Arıza Kodu : Özellikle bacalı kombilerde baca çekişi kontrolünün devreye girdiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda tüketici olarak 15 dakika kadar beklenmelidir. Göstergede hala aynı sorun beliriyorsa baca ile alakalı sorun yaşanıyor diyebiliriz.Servisimizi arayın.

B0/B8 Arıza Kodu : Baca gazı sensörü hissedilmediğinde ya da kısa devre yaptığında kombi ekranında beliren arıza kodudur.Servisimizi arayın.

F2 Arıza Kodu : Aşırı ısı termostatının devreye girip cihazı geçici süreliğine bloke ettiğini gösteren koddur. Kombiye reset atıp kısa bir süre bekleyiniz. Düzelmediği takdirde Servisimizi arayın. .

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye giriş sırasında ateşleme sistemi alev uyarısı vermeye başlamış durumda. Cihaza birkaç kez reset atınız. Düzelmiyor ise Servisimizi arayın.

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi yaptığı ancak alevi algılamadığını için verim sağlamadığı durumlarda kombi ekranında bu uyarı belirmektedir. Böyle bir durumda ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da iyonizasyonda sorun yaşandığını söyleyebiliriz. Servisimizi arayın.

F5 Arıza Kodu : Brülör çalışma durumunda iken prosestat açılmıyor veya ateşleme seviyesi hız yüküne geldiği zamanda prosestat kapanmıyor. Servisimizi arayın.

F6 Arıza Kodu : Baca çekiş kontrolü bir gün yani 24 saat içinde on defa devreye girme işlemini tamamlamış. Bu sorun devam ettiği takdirde baca çekimini gerçekleştiremiyor olabilir. Servisimizi arayın.

F8 Arıza Kodu : Gaz valfinin olağandan daha geç kapandığını belirten koddur. Servisimizi arayın.

F9 Arıza Kodu : Brülörün arızaya geçtiğini belirten F9 arıza kodunda hız geri bildirimi olmadığı için brülör hata verir.Servisimizi arayın.

FC Arıza Kodu : Modül ventilinin kumanda panelinde arıza mevcut anlamına geldiği gibi elektronik kartta da sorun olabilir.Servisimizi arayın.

Vitodens 100

0b Arıza Kodu :Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa ya da su akış sensörü arızalandıysa kombi bu arızayı verebilir.Servisimizi arayın.

OC Arıza Kodu : Şebeke geriliminin düşük yani daireye gelen voltajın düşük durumda olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda voltaj regülatörü taktırmak için Servisimizi arayın.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Servisimizi arayın.

30/38 Arıza Kodu : Kazan ısı sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunda bu hata kodunu vermektedir. Bu tüketici olarak yapabileceğiniz bir işlem yoktur çünkü sensör değişimi gerekmektedir. Servisimizi arayın.

50/58 Arıza Kodu :Kombinin kullanım suyu sensöründe ya temassızlığın ya da arızanın meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda kombiden sıcak su alamazsınız ya da sorun yaşarsınız. Çözüm için Servisimizi arayın.

51/59 Arıza Kodu : Kombinin çıkış sıcaklık NTC sinde ya temassızlığın ya da arızanın oluştuğunu belirten hata kodudur. Bu durumda Servisimizi arayın.

A9 Arıza Kodu : Oda termostatı ile bağlantı kurulamadığının yani iletişime geçilemediğini belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak yapılabilecek bir işlem yoktur. Servisimizi arayın.

Vitodens 100 Arıza Kodları

E4 Arıza Kodu : Cihaz ekranında beliren E4 arıza hatası besleme gerilimi sorunu anlamındadır. Bu durumda şebeke elektiriğinde sorun var diyebiliriz Servisimizi arayın.

E6 Arıza Kodu :Kombinin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu göstermektedir. Kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde basarsanız sorun çözümlenecek ve kombi yeniden çalışmaya başlayacaktır.

B5/E5/F0 Arıza Kodu : Kombide dahili iç hatanın olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Resetten sonra cihaz da düzelme olmaz ise hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgiler almak ve sorunu çözümlemek adına Servisimizi arayın

F2 Arıza Kodu : Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse cihaz fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. Bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. Cihaz normale dönmez ve yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse Servisimizi arayın

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu bildiren arıza kodudur. Servisimizi arayın

F4 Arıza Kodu : Kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını ancak alevi algılamaması sebebiyle yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Cihaz düzelmezse ateşleme elektrotlarında, iyonizasyonda, gaz valfinde ya da kartta sorun var diyebiliriz.Servisimizi arayın.

F5 Arıza Kodu : Hava prosestatında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda hava akımında aksamalar olur.Servisimizi arayın.

F7 Arıza Kodu : Su basınç sensöründe arıza meydana geldiğini belirten hata kodudur. Su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için Servisimizi arayın

F8 Arıza Kodu : Gaz valfinin kapanmayı geç yaptığını belirten hata kodudur. Servisimizi arayın

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi sırasında fan motorunun devrinin düşmesi ya da brülörün beklenen verimi sağlamaması durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir.Servisimizi arayın

FA Arıza Kodu : Fan motorunun sürekli çalıştığını durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. Bu durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir sorun oluşmuş diyebiliriz.Servisimizi arayın.

Fd Arıza Kodu : Kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur.Servisimizi arayın.

F2 Arıza Kodu : Kombi içindeki tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğini kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Servisimizi arayın.

Vitodens 200

OF Arıza Kodu :Kombinin bakıma ihtiyacı var demektir. Bu durumda kombi bakım talebinde bulunmak adına Servisimizi arayın.

10/18 Arıza Kodu : Dış hava sıcaklığının kontrolünü yapan dış hava sensöründe kısa devre ya da temassızlık olduğunda kombi ekranında bu arıza kodu belirmektedir. Sensör değişimi gerekeceği için Servisimizi arayın.

20/28 Arıza Kodu : Kontrol işleminin gidiş ısı sensörü olmaksızın devam ettiğini belirten hata kodudur. Bu durumda sıcaklık sensöründe temassızlık ya da arıza olabilir.Servisimizi arayın.

30/38 Arıza Kodu :Kazanının sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunu belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensörün değişimi gerekmektedir.Servisimizi arayın.

Vitodens 200 Arıza Kodları

40 Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresinin sıcaklık sensöründe kısa devre olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensör değişimi gerekebilir diyebiliriz. Servisimizi arayın.

48 Arıza Kodu :Arıza kodunu veriyorsa karışım vanalı ısı devresinde gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kopma var demektir. Servisimizi arayın.

50/51/58 Arıza Kodu :Kombinin sıcaklık, besleme ya da konfor sensöründe ya kısa devre ya da arıza olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Böyle bir durumda sensör değişimi gerekebilir. Servisimizi arayın.

59 Arıza Kodu : Sıcaklık çıkış sensöründe temassızlık meydana geldiğini belirten hata kodudur. Böyle bir durumda sensörün değişimi ile sorun çözümlenebilir. Servisimizi arayın.

93/9B Arıza Kodu :Kombide sensörlerde kısa devre ya da temassızlık yaşandığı zaman ekranda beliren arıza kodudur.Servisimizi arayın.

A7 Arıza Kodu :Kombide kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda kontrol işletme arızası söz konusudur. Servisimizi arayın.

B1 Arıza Kodu :Kombide brülör işletmesi blokaj sorunu olduğunu belirten uyarı kodudur.Servisimizi arayın.

B7 Arıza Kodu :Arıza kodu belirir ise kazan kodlama fişi takılı değildir. Bunun yanı sıra arıza ya da yanlış takılma söz konusu olduğunda da cihaz bu uyarı kodunu verebilir. Servisimizi arayın.

Ba Arıza Kodu : Karışım vanası sıcaklık devresinin bağlantı setinde kopukluk olduğunda kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Servisimizi arayın.

Bc/Bd Arıza Kodu :Kombinin oda termostatı ile bağlantı kuramadığını belirten arıza kodudur. Yani oda termostatı ile kombi arasında iletişim sorunu var diyebiliriz.Servisimizi arayın.

Be Arıza Kodu : Oda termostatı bağlantısı yanlış yapıldığında ya da kodlama hatası olduğunda kombi ekranında uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda oda termostatı elektronik devre kartı ile iletişimini sağlayamıyor diyebiliriz. Servisimizi arayın.

Bf/CF Arıza Kodu : İletişim modülünün yanlış bağlandığını belirten hata kodudur. Servisimizi arayın.

C2 Arıza Kodu : Kombinin güneş enerjisi sensörü ile iletişime geçemediğini belirten uyarı kodudur. Bu durumda sensörün arızalı olduğunu ve değişime ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz. Servisimizi arayın.

C6/C7 Arıza Kodu : Kombide mevcut olan ve kombinin devirdaim işlemini yapan pompasında sorun olduğunu ya da iletişim hatası olduğunu belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

Cd Arıza Kodu : Bilgi alışverişinin olmadığını yani iletişim sorununun yaşandığını belirten hata kodudur. Servisimizi arayın.

CE Arıza Kodu :Kombide harici ek bağlantı modülünde iletişim kopukluğu yaşandığı anlamına gelen arıza kodudur. Bu durum sebebiyle modülden bilgi alınamaz. Servisimizi arayın.

Da/Db Arıza Kodu : Oda sıcaklık sensöründe kısa devrenin olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda kontrol işletmesi oda sıcaklığından bağımsız durumda diyebiliriz. Servisimizi arayın.

Dd/ Servisimizi arayın :Kombide oda sıcaklığından bağımsız durumda olan kontrol devresinin sıcaklık sensöründe temassızlık söz konusu olduğunu belirten hata kodudur. Servisimizi arayın.

E4 Arıza Kodu : Kombide besleme gerilimi problemi olduğunu belirten arıza kodudur. Bu durumda voltajlarla alakalı sorunda olabilir. Bu durumun tespit edilmesi ve çözümlenmesi için Servisimizi arayın.

B4/B5/E5/F0/FF Arıza Kodu: Kombi iç hata sorunu yaşattığında kombi ekranında bu hata kodlarından biri yer almaktadır. Aynı anlama gelen bu hata kodlarından biri kombi ekranında belirir ise Servisimizi arayın.

F2 Arıza Kodu : Kombinin maksimum sıcaklık sınırlayıcısının aşınmış durumda olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda tüketici olarak bir süre kadar sorunun düzelmesini beklemelisiniz. Sorun düzelmez şayet devam ederse direkt olarak Servisimizi arayın.

F3 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalıştığını aynı zamanda alev sinyalini verdiği durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda bir süre kadar bekleyin cihazın kendiliğinden düzelme olasılığı vardır. Cihaz düzelmiyor hâlâ aynı uyarıyı veriyor ise Servisimizi arayın.

F4 Arıza Kodu :Kombinin ateşleme sonrası alevi algılamadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombiyi kapatıp yeniden açın yani kombiye reset atın. Sorunun düzelmemesi gibi durumlarda iyonizasyonunda, gaz valfinde ya da elektrotlarında sorun olabileceğini söyleyebiliriz. Böyle bir durumda Servisimizi arayın.

F5 Arıza Kodu : Brülör devreye girip çalıştığı zaman hava prosestatı açılmıyor ya da ateşleme hızına ulaştığı zaman kapanmıyor ise kombi bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda sorunun çözüme ulaşması açısından Servisimizi arayın.

F6 Arıza Kodu : Brülörün devreye girip çalışmasından sonra Gaz basınç şalterinin açılmaması ya da alev oluştuktan sonra kapanmaması gibi durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştıysanız Servisimizi arayın.

F8 Arıza Kodu :Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse gaz valfinin geç kapanmasıdır Servisimizi arayın.

F9/FA Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesi ile fan devrinin düşük konuma ulaştığını belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

FC Arıza Kodu : Modülasyon ventili kumanda sorunu olduğunda bu arıza kodu görülmektedir. Servisimizi arayın.

Fd Arıza Kodu : Brülörün sinyalinde sorun olduğunda bu uyarı kodunu vermektedir. Bu durumda Servisimizi arayın.

FE Arıza Kodu : Cihaza yakın bir yerde güçlü bir elektro manyetik alanın olduğu ya da kazanın kodlama fişinde sorun olduğu durumlarda bunun yanı sıra elektronik devre kartın da arıza olduğu durumlarda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Servisimizi arayın.

Vitodens 222

OF Arıza Kodu:Kombi bu arıza kodunu veriyor ise kombinin periyodik bakıma ihtiyacı var demektir. Bakım konusunda yardım almak için Servisimizi arayın.

10/18 Arıza Kodu : Dış havanın ısısını kontrol etme aynı zamanda kombiye bildirme görevinde olan hava sensöründe temassızlık ya da kısa devre sorunu olduğunda ekranda bu uyarı kodu belirir.Servisimizi arayın.

20/28 Arıza Kodu : Sistemin gidiş ısı sensöründe temassızlığın ya da kısa arıza yaşandığı durumlarda kombi ekranında bu arıza kodları yer almaktadır. Gidiş ısı sensörü olmaksızın kontrol işleminin gerçekleştiğini söyleyebiliriz. Servisimizi arayın.

30/38 Arıza Kodu : Cihazın ana eşanjör ısı sensöründe temassızlık ya da arıza yaşandığını belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

40/48 Arıza Kodu: Karışım vanalı ısıtma devresinin gidiş ısı sensöründe ya temassızlık ya da kısa devre olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları görünmektedir. Servisimizi arayın.

50/58 Arıza Kodu:Kombinin ekranında bu arıza kodları belirdiyse, boylerin ısı sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğu anlamına gelmektedir. Servisimizi arayın.

51/59 Arıza Kodu : Çıkış sıcaklık sensöründe arıza olması sebebiyle sıcak suyun hazır olmadığını belirten uyarı kodudur. Bu durumda temassızlık ya da arıza var diyebiliriz. Servisimizi arayın.

A7 Arıza Kodu :Kombinin kontrol kullanım ünitesinde problem olduğunu belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

A8 Arıza Kodu : Kombinin devirdaimini sağlayan pompasında sorun olduğunda ya da en düşük debi değerlerine erişemediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.Servisimizi arayın.

Vitodens 222 Kombi Arıza Kodları

A9 Arıza Kodu : Karışım vanalı ısıtma devresi devredeyken brülör alt sıcaklık kuvvetinde çalışmaktadır. Sadece bir karışım vanasız sıcaklık devresi devredeyken bu durumda brülör kilitli bloke konumuna gelmektedir. Bu durumda pompa kilitlenmiş ve görevini yapmıyor olabilir. Servisimizi arayın.

B0 Arıza Kodu : Baca gazındaki sıcaklığı ölçme görevinde olan sensörde kısa devre olduğunda kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda sensörün değişimi gerekebileceği için Servisimizi arayın.

B1/B5 Arıza Kodu : Teslimat işlevine göre kullanım ünitesinde iletişim aksaklık ya da dahili arıza olduğunda kombi ekranında bu arıza kodlarından biri belirmektedir. Bu durumla alakalı Servisimizi arayın.

B4 Arıza Kodu : Kombinin sıfır derece dış hava ısısını göre dahili hata meydana geldiğini belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

B7 Arıza Kodu :Kombi ekranında bu uyarı kodu belirir ise kazanın kodlama fişinde problem oluştuğunu anlayabiliriz.Servisimizi arayın.

B8 Arıza Kodu : Baca gazı ısı sensöründe temassızlık oluştuğunda kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda sensör değişimi için Servisimizi arayın.

Ba Arıza Kodu:Kombi bu uyarı kodunu veriyor ise karışım vanalı ısı devresinin M2 si ek bağlantı setinde iletişim sorunu yaşanıyor demektir. Konu hakkında gereken yardımları almak için Servisimizi arayın.

Bc Arıza Kodu : Kombinin ısıtma devresi 1 Aynı zamanda 2 deki uzaktan kumanda oda termostatı ile iletişim sorunu yaşadığında kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Servisimizi arayın.

Be Arıza Kodu: Oda termostatı ile iletişime geçilmediğini belirten hata kodudur. Bu durumda termostat ayarlarının yapılması açısından Servisimizi arayın.

Bf Arıza Kodu: Lon iletişim modülünde hata olduğunu belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

C4 Arıza Kodu:Kombi bu uyarı kodunu veriyor ise open term ek bağlantı orantısı sağlayan modül ile iletişim sorunu yaşanıyor demektir.Servisimizi arayın.

C5 Arıza Kodu : Kombinin sirkülasyonunu sağlayan pompasında sorun olduğunu belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

C6 Arıza Kodu :Harici boyler devirdaim motoru iletişim hatası.Servisimizi arayın.

Cd Arıza Kodu :İletişim sorunu yaşandığı zaman kombi ekranında bu hata kodu belirmektedir. Servisimizi arayın.

CE Arıza Kodu: Harici ek bağlantı sağlama görevi olan modül ile iletişim kesildiğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.Servisimizi arayın.

Da Arıza Kodu : Kontrol işletme devresinin oda sıcaklığından bağımsız bir şekilde devreye girmesi sayesinde beliren hata kodudur. Bu durumda karışım vanasız sıcaklık devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensöründe kısa devre oluşmuş diyebiliriz.Servisimizi arayın.

Dd Arıza Kodu: Oda sıcaklığından bağımsız ısıtma devresi 1 ya da 2 nin sıcaklık sensörlerinde kesinti olduğunu belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

E4 Arıza Kodu: Kombide E4 uyarı kodu belirir ise 24 volt besleme gerilimi sorunu yaşanıyor demektir.Servisimizi arayın.

E5 Arıza Kodu:Kombi alev güçlendirici sorunu olduğunda bu uyarı kodunu verir. Bu durumda kombi alev almıyor demektir.Servisimizi arayın.

E8 Arıza Kodu: İyon akımının yeterli mesafede olmadığını belirten arıza kodudur. Bu durumda kombi ateşleme işlemini yapamayabilir. Servisimizi arayın.

E9/EC/EA Arıza Kodu: Kalibrasyon esnasında iyon akımı yeterli mesafede değilse kombi arızaya geçiyor demektir. Servisimizi arayın.

Ed/F0 Arıza Kodu: Brülörün arızaya geçmesi sebebiyle dahili iç hatanın meydana geldiğini belirten hata kodudur. Servisimizi arayın.

E4 Arıza Kodu : Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise brülör devreye giriyor fakat alev alma sinyali zayıf kalıyor demektir.Servisimizi arayın.

EF Arıza Kodu: Alevin oluşmasından sonra düzelebilir bir arıza kodudur. Sorun düzelmez devam ederse Servisimizi arayın.

F1 Arıza Kodu : Baca gazının emniyet termostatını aştığı durumlarda kombi ekranında beliren koddur. Servisimizi arayın.

F2 Arıza Kodu : Sıcaklığı sıfırlama görevinde olan sensörün atmış durumda olduğunu belirten arıza kodudur.Servisimizi arayın.

F3 Arıza Kodu : Brülörün çalışmak için devreye girmesi ile birlikte alev sinyalinin de devreye girdiğini belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

F8 Arıza Kodu: Kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise gaz valfinin geç kapandığını söyleyebiliriz.Servisimizi arayın.

F9 Arıza Kodu : Brülörün devreye girmesinden sonra fanın devrinin düşük kaldığını ve bunu karşılamadığını belirten arıza kodudur. Servisimizi arayın.

FA Arıza Kodu : Fanın görevini tamamlaması sonrasında durmaması yani çalışmasına devam etmesi durumunda kombi ekranında beliren hata kodudur.Servisimizi arayın.

FC Arıza Kodu : Gaz valfinde ya da modülasyon valfinde sorun olduğunu belirten hata kodudur.Servisimizi arayın.

Fd Arıza Kodu :Kombi ekranında bu uyarı kodu belirir ise brülör beyninde problem olduğunu anlayabiliriz.Servisimizi arayın.

FE Arıza Kodu: Brülörün arızaya geçtiğini ya da bloke olduğu durumda kombi ekranında beliren arıza kodudur. Bu durumda kodlama fişi arızalı ya da devre kartı hasar görmüş olabilir. Servisimizi arayın.

FF Arıza Kodu : Dahili hata oluştuğunda ya da reset tuşu kilitlediğinde kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir.Servisimizi arayın.